در قسمت اول این مطلب به تشریح یک سری از فرایند ها و مسائل پایه ای که موتور های جستجو گر بر اساس آن ها کار می کنند آشنا شدیم در این قسمت به شرح نکاتی کاربردی برای موفقیت در مقابل جستجو گر ها می پردازیم.

چگونه عمل کنیم تا موفق شویم؟

الگوریتم پیچیده موتور های جستجو، ممکن است غیر قابل نفوذ باشد. در واقع موتور ها خود را برای کاربران کمی غیر قابل پیش بینی می کنند. آنچه در اختیار ماست تا بهترین امتیاز و نتیجه را داشته باشیم در زیر آمده است:

اطلاعات سئو گوگل وب مستر

اطلاعات سئو در گوگل وب مستر

گوگل توصیه های زیر را برای رتبه بندی بهتر در موتور جستجو خود پیشنهاد داده:

صفحات را برای کاربران بسازید، نه برای موتور های جستجو! کاربران خود را فریب ندهید یا مطالب مختلفی را به موتور های جستجو ندهید تا به کاربران نمایش دهند. به این موضوع “مخفی کردن” می گویند.

یک سایت را با یک سلسله مراتب مناسب و لینک های متنی بسازید. هر صفحه حداقل باید یک لینک استاتیک داشته باشد.

صفحاتی که می سازید باید شامل اطلاعاتی باشد که قرار است ارائه دهید، یعنی اینکه باید از عناصری که به وضوح محتوا را توصیف می کند مانند اینکه تگ <titile>  و محتوای خاصیت Alt را بدرستی تعیین کرده اید.

از کلمات کلیدی برای توصیف لینک های به اصطلاح انسان-دوست (human-friendly) و تعیین خاصیت rel=”canonical” برای جلوگیری از محتوای تکراری در ریدایرکت ۳۰۱٫

اطلاعات سئو بینگ وب مستر

اطلاعات سئو در بینگ وب مستر

مهندسان بینگ در مایکروسافت موارد پایین را پیشنهاد می کنند:

مطمئن شوید که URL ها دارای یک ساختار تمیز و دارای کلید واژه غنی باشد.

مطمئن شوید که محتوا در بین رسانه های زیاد صفحه مانند – Adobe flash player و  JS و اجاکس – دفع نشود و مطمئن شوید که رسانه های صفحه لینک ها را از حزنده ها مخفی نمی کنند.

محتوای غنی از کلمات کلیدی تولید کنید که کاربران آنها را جستجو می کنند. به ور منظم مطالب جدید تولید کنید.

مطالبی که مایل هستید در جستجو گر ثبت شود را در تصاویر قرار ندهید. یعنی اگر می خواهید که نام شرکت یا آدرس آن را نشان دهید آن ها را در تصاویر قرار ندهید، بلکه در متن قرارشان دهید.(موتور جستجو نمی تواند تصاویر را تفسیر کند پس باید با زبان خودش که متن است با اون سخن بگویید!)

نحوه کار موتور جستجو چگونه است؟ (قسمت دوم)

طراحی سایت

مطالب مرتبط