RankBrain یک جزء الگوریتم اصلی گوگل است که از یادگیری ماشین (توانایی ماشینها برای آموزش خود از ورودی داده ها) استفاده می کند تا نتایج مربوط به جستجو را در موتورهای جستجو تعیین کند. پیش از رتبه بندی، Google از الگوریتم پایه خود برای تعیین نتایجی که برای یک پرس و جو داده شده نشان می دهد استفاده کرد. Post-RankBrain اعتقاد بر این است که پرس و جو در حال حاضر از طریق یک مدل تفسیری که می تواند عوامل احتمالی مانند محل جستجوگر، شخصی سازی و کلمات پرس و جو برای تعیین قصد واقعی جستجوگر را اعمال کند. با شناسایی این قصد واقعی، گوگل می تواند نتایج مربوطه را ارائه دهد.

RankBrainچیست؟

درک کردنRankBrain

برای به ظاهر به دست آوردن RankBrain، می تواند کمک کند که خودتان را در کفش های گوگل قرار دهید، در تلاش برای درک قصد پرس و جو موتور جستجو مانند “محل بازی های المپیک”.

هدف واقعی این جستجو چیست؟ آیا جستجوگر می خواهد در مورد بازی های المپیک زمستانی یا تابستانی بداند؟ آیا آنها به یک بازی المپیک اشاره می کنند که فقط نتیجه گرفته شده است یا یکی از آن ها که چهار سال از این زمان برگزار می شود؟ آیا جستجوگر در حال حاضر در المپیک شرکت می کند، نشسته در یک هتل و به دنبال جهت به محل برگزاری مراسم افتتاحیه؟ آیا آنها حتی می توانند اطلاعات تاریخی در مورد محل اولین بازی های المپیک یونان باستان را جستجو کنند؟

در حال حاضر، تصور کنید که در تلاش برای پاسخ به این پرس و جو، همه شما باید سیگنال های الگوریتمی ساده مانند کیفیت محتوای یا تعداد لینک هایی که یک محتوا برای رتبه بندی نتایج برای این جستجوگر به دست آورده است، کسب کنید. تصور کنید که بازی های زمستانی در سوچی، روسیه فقط ماه گذشته به پایان رسید و وب سایت رسمی بازی های المپیک سوچی، میلیون ها لینک برای محتوای خود را در مورد این رویداد گذشته به دست آورده است. اگر الگوریتم شما ساده باشد، ممکن است فقط نتایج بازی های Sochi را نشان دهد؛ زیرا بیشتر لینک ها را به دست آورده اند … حتی اگر جستجوگر در واقع امیدوار بود که محل بازی های المپیک زمستانی بعدی در Pyeongchang، کره جنوبی را یاد بگیرد.

این در وضعیت پیچیده اما معمولی است که ظرفیت RankBrain به عنوان ضروری ظاهر می شود. تنها با توانایی ریاضیات محاسبه نتایج بر مبنای الگوهای الگوریتم یادگیری ماشین “متوجه” در رفتار جستجوگر است که گوگل می تواند تعیین کند که، برای مثال، اکثر مردم به دنبال “محل بازی های المپیک” می خواهند بدانند که در آن بازی های بعدی (تابستان یا زمستان) برگزار خواهد شد. بنابراین، در این مورد، یک جعبه پاسخ گوگل با موقعیت بازی های آینده در آن، اکثر نیازهای جستجوگران را خدمت خواهد کرد.

در حالی که این جعبه پاسخ ممکن است در قبال بیشترین جستجوهای “مکان های المپیک” در نظر گرفته شود، استثنائی قابل توجه است که گوگل باید آدرس دهد. به عنوان مثال، در صورتی که جستجو در زمان انجام یک بازی در یک شهر المپیک (مانند Pyeongchang) در هفته بازی انجام شود، Google ممکن است به جای آن مسیرهای رانندگی را به سالن برگزاری مراسم افتتاحیه برگزار کند. به عبارت دیگر، سیگنال هایی مانند موقعیت کاربر و طراوت محتوا باید در نظر گرفته شود تا تفسیر قصد و نتایج را به احتمال زیاد برای ارزیابی کاربران جستجو کند.

طراحی سایت

مطالب مرتبط