قیمت طراحی سایت بستگی به امکانات و پلتفرم اجرایی هر سایت دارد. بعضی سایت ها به دلیل وجود امکانات پیچیده و یا کارکرد های غیر معمول خود زمان طراحی و همچنین دشواری های کد نویسی خود را دارند از این رو قیمت گذاری آن ها را به چند دسته بندی تقسیم نموده ایم.

انواع روش های طراحی سایت

  • طراحی سایت با استفاده از CMS
  • طراحی سایت با استفاده از CMS اختصاصی
  • طراحی سایت استاتیک
  • کدنویسی اختصاصی

روش های ذکر شده وضعیت عمومی ندارد و ممکن است بعضی افراد نظرات متفاوتی داشته باشند.

 

طراحی سایت با استفاده از CMS

در این روش طراح سایت با استفاده از یکی از سیستم های مدیریت محتوا و یا به اختصار CMS استفاده کرده و سایت بر پایه یک CMS  طراحی می شود. ظاهر گرافیکی هیچگونه ارتباطی به CMS نداشته و قالب و یا پوسته سایت می تواند کاملا اختصاصی طراحی شود. در بین سیستم های مدیریت محتوای موجود، در ایران بیشتر از سیستم های مدیریت محتوای وردپرس، جوملا و دروپال به صورت متداول استفاده می شود. لازم به ذکر است که فروشگاه ساز ها در این دسته بندی نمی باشند اما اگر بخواهیم تعدادی از آن ها را مثال بزنیم می توان به OpenCart، Magento، virtuemart و … اشاره کرد.

 

طراحی سایت با استفاده از CMS اختصاصی

گاهی اوقات بعضی سایت ها امکاناتی خارج از امکانات معمول را درخواست می کنند. CMS های آماده در این موارد ممکن است تمام امکانات مورد نظر را فراهم نکنند و یا پیاده سازی این دسته از امکانات ممکن است کمی مشکل و زمان بیشتری را به طراح سایت تحمیل کند. از جهت طراح و یا برنامه نویس سیستم مدیریت محتوایی منطبق با نیاز مشتری و امکانات درخواستی طراحی و برنامه نویسی می کند. این دسته از سایت ها معمولا کاربرد های خاص خود را دارند، مانند اتوماسیون ها، پرتال ها، فروشگاه های بزرگ اینترنتی، سایت های خبری بزرگ و هر سایتی که کاربردی فراتر از سایت های معمول موجود در اینترنت دارند.

 

طراحی سایت استاتیک

سایت های استاتیک، همانطور که از نامشان می توان فهمید سایت های ایستا هستند. به این معنی که برای تغییر محتوای سایت باید وارد فایل های قالب سایت شده و محتوا را در کنار کد ها ویرایش کرد. این روش نیازمند دانش فنی در کدنویسی می باشد که وبمستر باید از آن ها آگاه باشد. سایت های استاتیک سایت هایی هستند که هیچگونه محتوای پویا و یا داینامیکی در آن ها وجود ندارد. این روش طراحی برای سایت هایی که محتوا آن ها کمتر نیازمند تغییر می باشد بهترین انتخاب است.

کدنویسی اختصاصی

این روش را می توان همان روش “طراحی سایت با استفاده از CMS اختصاصی” دانست اما ممکن است کمی متفاوت باشد. تعریفی که برای سیستم مدیریت محتوا مطرح می شود به این مورد اشاره دارد که اصلی ترین مورد در سایت محتوا می باشد ولی ممکن است سایتی محتوا را اصلی ترین خدمت خود قرار نداده باشد از این رو نمی توان به این گونه سایت ها سیستم مدیریت محتوا نسبت داد از این رو بک اند سایت ( Back End ) با اسکریپتی اختصاصی نوشته شده که هدف سیستم را محقق می کند و نه صرفا مدیریت محتوا.

 

 قیمت طراحی سایت با استفاده از CMS

قیمت طراحی سایت در این دسته بندی می تواند بسیار متغیر باشد. قیمت بستگی به سیستم مدیریت محتوا، امکانات، نوع قالب مورد استفاده و … بستگی دارد.

جدول زیر قیمت های طراحی سایت را در نارون وب را مشخص کرده است

 

سیستم مدیریت محتوا نوع قالب امکانات قیمت
وردپرس اختصاصی پایه ۱ میلیون تومان
وردپرس اختصاصی حرفه ای ۲  میلیون تومان
وردپرس آماده پایه / استاندارد ۸۰۰ هزار تومان
جوملا اختصیاصی پایه ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان
جوملا اختصاصی حرفه ای ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

 

قیمت طراحی سایت با استفاده از CMS اختصاصی

طراحی سایت با سیستم مدیریت محتوای انواع مختلفی دارد، با توجه به امکانات درخواستی می تواند متغیر باشد. در جدول زیر قیمت نمونه قرار داده شده، جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه قیمت های دقیق تر با شماره تلفن ۶۶۳۵۰۳۲۹-۰۲۱ تماس بگیرید.

امکانات قیمت
پایه ۲ میلیون تومان
استاندارد ۳ میلیون تومان
حرفه ای ۴ میلیون تومان
فروشگاهی ۴ میلیون تومان و بیشار
امکانات اختصاصی ۴ میلیون و بیشتر

قیمت طراحی سایت استاتیک

قیمت این نوع سایت ها محدود معنی داشته و به تعداد صفحاتی که درخواست کنید افزایش خواهد یافت.

 

تعداد صفحات / نوع صفحات قیمت
تک صفحه ای / صفحه اصلی ۵۰۰ هزار تومان
صفحات اضافی / هر صفحه اضافی با قالب متفاوت ۲۵۰ هزار تومان
صفحات با استایل صفحه اصلی ۵۰ هزار تومان

قیمت طراحی سایت با استفاده از CMS اختصاصی

طراحی سایت با سیستم مدیریت محتوای انواع مختلفی دارد، با توجه به امکانات درخواستی می تواند متغیر باشد. در جدول زیر قیمت نمونه قرار داده شده، جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه قیمت های دقیق تر با شماره تلفن ۶۶۳۵۰۳۲۹-۰۲۱ تماس بگیرید.

 

پلتفرم / زبان / فریمورک نوع قالب امکانات قیمت
php / codeigniter اختصاصی پایه ۳ میلیون تومان
php / codeigniter اختصاصی حرفه ای ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
php / laravel اختصاصی حرفه ای ۵ میلیون تومان  و بیشتر

 

قیمت های ارائه شده در جداول قیمت های نهایی نبوده و قابل کاهش و یا افزایش می باشند.

شما می توانید با شماره تلفن زیر تماس گرفته و مشاوره رایگانی در رابطه با طراحی سایت و قیمت طراحی سایت دریافت کنید.

۰۲۱-۶۶۳۵۰۳۲۹

مطالب مرتبط