امروزه با توسعه روز افزون وب سایت های داخلی((که در ایران فعالیت دارن مانند سایت نارون وب)) شاهد به ساخت شدن سایت های متعددی در موضوعات گوناگون هستیم ، در این میان بیشترین ترافیک ورودی سایت ها از طریق موتورهای جستجو از جمله گوگل ، یاهو و … انجام می گیرد در واقع سایت هایی موفق سایت هایی هستند که ترافیک قابل توجهی از گوگل دریافت مینمایند . آمارهای نشان دهنده این است که در ایران بیشتر بازدید های اینترنتی از طریق گوگل انجام میشود که ما از این به بعد بر روی گوگل متمرکز میشویم.

تعریف سئو ؟!

سئو (SEO) یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو، به جهت بهبود عملکرد سایت شما براساس قوانین و استاندارهای موتورهای جستجو و جذب بازدیدکنندگان بیشتر از این طریق انجام میشود. قوانین زیادی در سئو سایت شما تاثیردارند از کلمات که در استفاده شده در متن و محتوا تا لینک‌هایی که برای ورود به سایت شما ازسایت‌های خارجی، گاهی اوقات این ساختار مناسب سایت شما برای موتورهای جستجو را سئو گویند.

مهمترین سوالی که بیشترین کاربران از خود دارن این است که تعریف دقیق سئو چیست. سئو مجموعه کارها و ترفندهایی است که در طراحی سایت، تعیین استراتژی محتوایی و تولید محتوا انجام میشود تا جایگاه بهتری در جستجوی گوگل کسب کرده و بازدیدکننده بیشتری برای سایت خود جذب کنیم.

چرا سایت ها نیاز به سئو دارن؟

مفهوم سئو فقط به موتورهای جستجو اشاره نمیکنه بلکه مناسب سازی سایت برای بازدیدکنندگان نیز بخشی از فاکتورهای اصلی آن است. چناچه در چند سال اخیر سیاست‌های گوگل با انتظارات بازدیدکنندگان از سایت‌ها همسو شده استفاده میکند.

تاثیر رفتار کاربران بر سئو چیست؟

الگوریتم های جدید گوگل به ویژه الگوریتم RankBrain تلاش کرده با تلکنولوژی های روز رفتار کاربران هنگام جستجو را دقیق بررسی کرده و متناسب با همان رتبه بندی نتایج را بهینه کند. هر زمان کاربر عبارتی را در گوگل جستجو میکند و یک یا چند نتیجه موجود در پیشنهادات گوگل را انتخاب خواهد کرد. گوگل به جستجوی و انتخاب  کاربران توجه زیادی خواهد کرد.برای  مثال اگر یک سایت در رتبه پایینی از نتایج گوگل باشد ولی کاربران زیادی بر روی لینک سایت آن کلیک کنند گوگل جایگاه سایت  را بهبود خواهد داد.

علاوه براین مدت حضور کاربر در یک سایت تا دوباره سرچ شدن اون سایت در گوگل اهمیت خاصی دارد , از زمانیکه کاربر وارد سایتی  میشود تا زمانیکه مجدد همان عبارت یا عبارتی مشابه با آن را در گوگل جستجو میکند Dwell Time  نامیده میشود. اگر دوست دارید بدانید تاثیر رفتار کاربران بر سئو چیست مقاله RankBrain چیست؟ مطالعه کنید.

 

تاثیر رفتار کاربران بر سئو چیست؟

اهمیت سئو در چیست!

 کلمات جستجو شده توسط کاربران در موتورهای جستجو بسیار برای گوگل اهمیت دارند، تجربه ثابت کرد است که جذب بازدیدکننده زیاد از طریق گوگل میتواند درصد موفقیت یک شرکت را تضمین کند. بازدید بدست  روش های سئو بر هر نوع تبلیغ برتری داشته و در مدت زمان بالا هزینه کمتری را نیز به شما تحمیل میکند.

طراحی سایت

مطالب مرتبط