تعریف تولید محتوا

ساخت و تولید محتوا سهم محتوا به هر موضوع و به ویژه رسانه های دیجیتال برای یک کاربر در زمینه های خاص است. محتوا چیزی است که باید از طریق رسانه ای به عنوان سخنرانی، نوشتاری یا هر یک از هنرهای گوناگون بیان شود. شکل های معمول ساخت محتوا شامل به روز رسانی سایت ها، وبلاگ ها، طراحی عکس، فیلمبرداری ، حفظ حساب های شبکه های اجتماعی، و تغییر و بخش رسانه های دیجیتال است. محتوا واحد اطلاعاتی است که به‌صورت الكترونيكي قابل مديريت می باشد. محتوا روندی است که در فناوری اطلاعات به‌عنوان پیام محسوب می‌شود.

 

فواید تولید محتوای خوب :

  • جذب کاربران ثابت
  • بالا بردن اعتبار وب سایت
  • جذب اعتماد کاربران و بازدید کنندگان
  •  گوگل عاشق محتوای جدید است!
  • افزایش مدت ماندگاری در سایت

تأثیر کیفیت محتوا در سئو سایت یا بهینه سازی

  • نگارش و ساخت محتوای با کیفیت باید قسمتی از نکات مهمی از هر برنامه ریزی بهینه سایزی باشد. البته ساخت محتوای با کیفیت احتیاج به آشنایی با ادبیات و مهارت نویسندگی است که این یکی از مهارت های تیم نارون وب به شمار می آید. شاید هرکسی این توانایی رو نداشته باشد ولی دلیلی برای تلاش نکردن برای نوشتن مقاله‌ای باکیفیت و خواندنی نیست.
  • چنان چه منظور مقالات شما آگاهی‌ ، سرگرمی و تفریحی باشد یا ترغیب افراد برای انجام کاری باشد، چندان مهم نیست. محتوای شما اگر ساختار ضعیفی داشته باشد، هر هدف و نتیجه ای  که در فکر شماست را به کلی از بین خواهد برد و کاربران قادر نخواهند بود، پیامتان را درک کنند.
  • هر محتوایی که گذاشته می‌شود، باید یک پیام داشته باشد. این محتوا هدف یا منظور در واقع همان دلیلی قابل قبولی باید باشد که شما به خاطرش این مطلب را ایجاد کرده اید. قصد دارید چه چیزی را به کابران یا خواننده این مطلب برسانید؟ پاین پیام می‌تواند بسیار ساده باشد. مقاله‌ای که در سایت شما قرار می‌گیرد می‌تواند توضیحاتی مختصر و مفیدی باشد در مورد خدمات , محصول یا فرآیندهای جابه جایی یا حمل نقل را به کاربران ارائه کند.
تولید محتوا

زمانی که مقالات موجود در سایت را به خوبی نوشته باشید، کاربران آسان‌تر به نیاز خود میرسند و میتوانند به شما اعتماد کنند. اگر مقاله شما قابل خواندن و  خطاهای تایپی نداشته باشد، حتما حرفه‌ای و معتبر به نظر خواهد رسید. همین دلیل محکمی میشود تا مخاطبان به سایت  شما اعتماد کنند و ارتباط خوبی با آن داشته باشند. اگر کاربران به سایت شما اعتماد کنند، دوباره به سایت باز خواهند گشت تا میحتواهای بعدی شما را مطالعه کنند یا مقالات که خوب نوشته شده‌اند، به احتمال زیاد مورد استفاده بیشتر از سایر مطالب در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شوند و مخاطبین با علاقه درباره آن صحبت می‌کنند و نظرات خود را بیان میکنند. برای اینکه پست هایتان در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود، اول باید خواننده  را مجاب کنید تا پست  شما را مطالعه کنند. نکته مهم‌تر این که به‌قدری باید مقاله شما را با ارزش و جذاب  بداند که آن را  به اشتراک بگذارند.

 

طراحی سایت