تکنولوژی به سرعت در حال پیشرفت است و دستگاه های تلفن همراه روز به روز در بین افراد محبوب ترو جذاب تر میشوند، طراحی اپلیکیشن تلفن همراه بسیار اهمیت و رونق پیدا کرده است.
طراحی اپلیکیشن تلفن همراه در واقع همان تولید و طراحی نرم افزار موبایل میباشد که قابلیت اجرا بر روی مدل های مختلف تلفن های همراه را دارد. منظور از پلت فرم موبایل، سیستم عامل موبایل میباشد برای مثال سیستم عامل موبایل اپل IOS میباشد و پلت فرم موبایل گوگل، اندروید است. هر پلت فرم قانون و کامپایلر های  خاص خود را دارد مثلاً اپلیکیشن های موبایل در IOS از زبان برنامه نویسی سطح پایین C استفاده میشه در صورتی که در اپلیکیشن های اندروید از زبان برنامه نویسی جاوا استفاده می کند.
تفاوت  بین این دو پلت فرم مختلف موبایل خیلی مهم است چون این امکان فراهم نیست که یک اپلیکیشن موبایل طراحی کرده و آن را به تمام پلت فرم های موبایل انطباق دهید بلکه برای هر کدام باید جداگانه طراحی شود.

هدف و نیاز از ساخت اپلیکیشن موبایل

به این سوالات پاسخ دهید تا به خواسته خود برسید: هدف و نیاز شما از ساخت اپلیکیشن موبایل چیست؟, قرار است چه مشکلی را حل کند؟,  اپلیکیشن قرار است طراحی و ساخته شود قرار است چه کاری را ساده کند؟ هرچه مشکل بزرگتری را برطرف کنید و فایده بیشتری داشته باشد و به خوبی به نیازهای مخاطب پاسخ دهید، موفق تر بود و پیشرفت زیادی خواهید دید.

مشتریان و هدف از ساخت اپلیکیشن موبایل

برخی  اپلیکیشن های تلفن همراه برای عموم مردم قابل استفاده هستند و برخی دیگر صرفا برای گروه خاصی از جامعه. به عنوان مثال، همه مردم میتوانند مشتری اپلیکیشن های تحویل غذا یا تاکسی سرویس شوند و از خدمات آنها استفاده کنند. اما اپلیکیشن موبایلی که مثلا در زمینه آموزش طراحی وب فعالیت می‌کند، معمولا فقط توسط کسانی استفاده می شود که به این بحث علاقه دارند.

طراحی اپلیکیشن موبایل

تیم نارون وب در زمینه طراحی اپلیکشن نیز از بروز ترین تکنولوژی ها استفاده میکند تا رضایت مشتریان خود را جلب کند پس با خیال آسوده از مشاوره و خدمات تیم نارون وب استفاده کنید.